Saugumas ir kontrolė svarbiausia

Platintojų naudojimas ratlankių išnešimo keitimui yra svarbus automobilio konstrukcijos keitimas, galintis žymiai pagerinti valdymo savybes. Bet netinkamai juos sumontavus, galima sukelti pavojų tiek patiems, tiek aplinkiniams. Todėl keletas patarimų, padėsiančių išvengti didelių klaidų.

Pasirinkite reikiamą platintojų storį

Išmatuokite tiksliai atstumą tarp išorinės padangos dalies ir vidinės sparno dalies, pasinaudodami kad ir plonos lentelės pagalba. Priglauskite ją vertikaliai prie padangos apatinės ir viršutinės dalies, tada lentelės vidinis kraštas ir bus matavimo atskaitos taškas. Išmatuotas tarpo dydis ir bus didžiausias galimas platintojo storis, esant standartinei automobilio važiuoklei. Jei pasirinksite platesnius platintojus, važiuojant per kelio nelygumus padaga gali liesti automobilio sparną, taip gadinsite padangas ir kėbulą.


Jei norite , kad ratas stovėtų lygiai su sparno išore, arba dar labiau išneštas, teks prieš dedant platintojus pakeisti standartinius automobilio amortizatorius į coilover-ius, kurių pagalba galėsite sureguliuoti pakabos aukštį ir standumą taip, kad padangos nepasiektų sparno važiuojant bet kokiu keliu.

Patikrinkite, ar platintojai tiks jūsų automobiliui

Kiekvienas automobilis turi rato stebulės centre išlindusį žiedą. Tai vadinamas centravimo žiedas, kurio paskirtis yra laikyti ratlankį tiksliai centruotą, kad nebūtų vibracijos važiuojant. Kai panaudojami centruojantys platintojai(rastafkės) , centravimo funkciją atlieka ant platintojo esantis centravimo žiedas. Naudojant platintojus be centravimo žiedo, ratlankio centravimui turi likti mažiausiai 5mm išlindęs stebulės centravimo žiedas.
Centravimo žiedo diametras ir jo ilgis skiriasi priklausomai nuo automobilio. Jums yra svarbūs abu parametrai. Žiedo diametrą jums pasakys bet kuris ratlankių ar platintojų pardavėjas.
O žiedo ilgį galėsite sužinoti tik patys tiksliai jį pamatavę. Ilgis yra labai svarbus platintojo parinkimui, todėl prieš pirkdami platintojus, būtinai pamatuokite žiedo ilgį.
Patarimas – pasimatuokite šį ilgį prieš užsakydami išnešimo platintojus, ir užsakykite tokius, kurių storis bent 1mm didesnis, nei stebulės žiedo ilgis. Arba rinkitės platintojus iki 8mm be centravimo žiedo. Taip išvengsite platintojų trūkimo, rato pametimo, ar papildomų pirkimo/siuntinėjimo išlaidų. Montuotų platintojų priimti atgal negalėsime.


Jei pvz., jūsų automobilio stebulės žiedo ilgis yra 17mm, jūs turėsite tokius galimus pasirinkimus:
- galėsite uždėti centruojantį platintoją, kurio storis ne mažesnis kaip
17mm, kadangi pvz. 10mm storio centruojantis platintojas nepasieks savo plokštuma stebulės plokštumos, todėl jį veržiant varžtais, platintojo centravimo žiedas trūks ir detalė bus nebetinkama naudoti.
- galėsite uždėti platintoją be centravimo iki
10mm storio, o ratlankio centravimui pakaks likusios stebulės žiedo dalies. 

Pasirinkite tinkamus varžtus

Pats geriausias ir lengviausias ratų varžtų sriegio ilgio pasirinkimo metodas, kai dedate išnešimo platintojus prie ratlankių, yra šis:

turimo varžto sriegio ilgis
+ išnešimo platintojo storis = naujas varžto sriegio ilgis

Nors ir turėdami plačią ratų varžtų gamą, ne visada galime pasiūlyti tikslaus ilgio varžtus, nes tokie gali būti net negaminami. Tokiais atvejais sprendimas yra užsisakyti ilgesnius ratų varžtus. Jei juos įsukus, matysite, kad sukant ratą kažkas stebulėje liečiasi, reiktų išsukti varžtą tiek pilnų apvijų, kol jis nieko nekliudys. Tada tokiu apvijų skaičiumi reiktų patrumpinti varžtus.

Taip pat svarbu parinkti varžtus su tinkama galvos forma - kūginius, arba apvalintus:
Varžtų tipai

Varžtus rinkitės to paties tipo, kokie buvo standartiniai. Jei nusipirkote kitus ratlankius, patikrinkite su pirštu, kokios formos yra varžto atramos vieta ratlankyje - ar apvalinta, ar kūginė(smailėjanti tolygiai).

Nusipirkote kitus ratlankius?

Jei įsigijote kitus ratlankius su kitais parametrais, nei turėjote, pasinaudokite išnešimo skaičiuokle, kad suprastumėte, ar reikia naudoti platintojus.
Arba parašykite ratlankių parametrus ir mes patarsime jums, ar reikalingi išnešimo platintojai, ir kokie reikalingi.